"Art-Angel" Sztuka i Rzemiosło Angelika Milaniuk-Mitruk

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
1 czerwca 2015

1. Dziedzina: rękodzieło, malarstwo, rzemiosło.

2. Telefon: 662 045 704, e-mail: studio@art-angel.pl, www: www.art-angel.pl

3. Informacje o twórcy/wykonawcy – data rozpoczęcia twórczości, historia powstania nazwy, przebieg działalności w latach, charakterystyka:

Angelika to malarka z Leszkowic, specjalizująca się w rękodziele artystycznym. Maluje portrety, pastisze, pejzaże, jak również zajmuje się dekoracyjnym malarstwem ściennym.
Od 2012 roku jest właścicielką pracowni artystycznej pt. "Art-Angel" Sztuka i Rzemiosło Angelika Milaniuk-Mitruk o szerokim spektrum działalności. Zajmuje się introligatorstwem artystycznym: wykonuje ręcznie robione, unikatowe, księgi ślubne i okolicznościowe oraz albumy fotograficzne, kroniki, pamiętniki i notesy, które tworzy wg. autorskich pomysłów. Oprawia je w skórę naturalną, aksamit, płótno lniane, papier welurowy, drewno lub korek. Ponadto zdobi je kryształami, złoceniami, suszonymi kwiatami, jedwabiem, satyną oraz ręcznie maluje. Artystka wykonuje również prace spersonalizowane z kaligrafowaną dedykacją, wklejką, grawerowanymi napisami oraz z dowolnie wybranym/ wymarzonym elementem, oprawą tradycyjną lub z wykorzystaniem nowoczesnych elementów artystycznych. Zajmuje się także projektowaniem graficznym: logotypy, ulotki, plakaty, zaproszenia, katalogi, itp., prowadzi indywidualne kursy malarstwa i rysunku oraz warsztaty dla dzieci.

4. Osiągnięcia, nagrody, sukcesy:

Angelika Milaniuk-Mitruk jest artystką - plastykiem z wykształcenia. W 2008 roku obroniła dyplom z malarstwa na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie - Nagroda Rektora UMCS za najlepszy dyplom 2008. Miała kilka wystaw indywidualnych oraz brała udział w kilkunastu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.
W lipcu br. brała udział w wystawie zbiorowej rękodzieła artystycznego, gdzie wraz z innymi twórcami zdobyła pierwsze miejsce w konkursie „Najpiękniejsze stoisko sołeckie”. Ponadto chętnie bierze udział w wystawach promocyjnych Gminy Ostrówek.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-06-01
Data publikacji:2015-06-01
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:8828