Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Bezpłatne szkolenie - "Estetyzacja wiejskiego gospodarstwa domowego - wybrane aspekty praktyczne"

Bezpłatne szkolenie - "Estetyzacja wiejskiego gospodarstwa domowego - wybrane aspekty praktyczne"

21 stycznia 2022

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie organizuje szkolenie internetowe pn. „Estetyzacja wiejskiego gospodarstwa domowego - wybrane aspekty praktyczne” w terminie od 7 – 28.02.2022 r. w oparciu o platformę e-learningową www.cdrkursy.edu.pl.

Szkolenie adresowane jest do mieszkańców obszarów wiejskich.  Celem szkolenia jest podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności uczestników z zakresu wybranych aspektów wpływających na estetykę wiejskiego gospodarstwa domowego.

Udział w szkoleniu dla mieszkańców obszarów wiejskich jest bezpłatny.

Czytaj więcej o: Bezpłatne szkolenie - "Estetyzacja wiejskiego gospodarstwa domowego - wybrane aspekty praktyczne"
Przejdź do - Instalacje fotowoltaiczne

Instalacje fotowoltaiczne

21 stycznia 2022

W związku z realizacją projektu pn. „Poprawa efektywności energetycznej poprzez zakup i montaż ogniw fotowoltaicznych w Gminie Ostrówek” oraz zawartą Umową z Wykonawcą zadania na podstawie informacji uzyskanych od w/w Wykonawcy informujemy, że prace montażowe zostaną rozpoczęte w dniu 24 stycznia 2022 roku (poniedziałek). Wykonawca osobiście będzie się kontaktował z mieszkańcami naszej Gminy. Proszę o współpracę z Wykonawcą zadania.

Czytaj więcej o: Instalacje fotowoltaiczne
Przejdź do - Ostrzeżenie meteorologiczne - Silny wiatr

Ostrzeżenie meteorologiczne - Silny wiatr

20 stycznia 2022

Ważność: od godz. 09:00 dnia 20.01.2022 do godz. 18:00 dnia 20.01.2022
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 75 km/h, lokalnie porywy do około 80 km/h, południowo-zachodni i zachodni.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%): 70%

Czytaj więcej o: Ostrzeżenie meteorologiczne - Silny wiatr
Przejdź do - Ostrzeżenia meteorologiczne - oblodzenie

Ostrzeżenia meteorologiczne - oblodzenie

20 stycznia 2022

Ważność: od godz. 10:00 dnia 20.01.2022 do godz. 17:00 dnia 20.01.2022
Przebieg: Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura powietrza przed południem zacznie obniżać się od północnego zachodu do około -2°C, temperatura minimalna przy gruncie wyniesie około -4°C.
Prawdopodobieństwo: 80%

Czytaj więcej o: Ostrzeżenia meteorologiczne - oblodzenie
Przejdź do - Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - FAQ

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - FAQ

5 stycznia 2022

Od 1 lipca każdy obywatel lub zarządca budynku będzie zobowiązany złożyć deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Dla budynków, które już istnieją właściciel lub zarządca będzie miał 12 miesięcy. Dla nowo powstałych budynków termin ten będzie wynosił 14 dni.

Celem złożenia deklaracji jest pozyskanie rzetelnych i wiarygodnych informacji od mieszkańców na temat używanych źródeł ogrzewania swoich domów oraz stosowanego opału. Zebranie tych informacji w jedną bazę, pozwoli podejmować skuteczne działania mające na celu poprawę jakości powietrza.

W JAKI SPOSÓB MOŻNA BĘDZIE ZŁOŻYĆ DEKLARACJE DO CEEB?

  • w formie elektronicznej, czyli przez Internet – jest to najszybszy oraz najwygodniejszy sposób. Oprócz tego, że umożliwia to oszczędność czasu a także pieniędzy, niewątpliwą zaletą jest również to, że deklarację można złożyć nie wychodząc z domu (zachęcamy wszystkich do korzystania z elektronicznego sposobu składania deklaracji).
  • w formie papierowej - wypełniony dokument można będzie wysłać listem albo złożyć osobiście we właściwym Urzędzie (zgodnie z lokalizacją budynku).
Czytaj więcej o: Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - FAQ
Przejdź do - Informacja

Informacja

10 stycznia 2022
W dniu 03.01.2022 roku opublikowana została ustawa o dodatku osłonowym (Dz. U. z 2022 r., poz. 1), która wchodzi w życie z dniem 04.01.2022 r.
 
Informujemy, że na terenie Gminy Ostrówek obsługę wniosków o wypłatę dodatku osłonowego realizować będzie Ośrodek Pomocy Społecznej.
Przejdź do - Radykalne uproszczenia dla rolników

Radykalne uproszczenia dla rolników

18 stycznia 2022

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ślad za inicjatywami wskazanymi w Polskim Ładzie oraz Polskim Ładzie dla Polskiej Wsi, realizuje obecnie projekt strategiczny, którego celem jest zmniejszenie wymagań biurokratycznych i ułatwienie zakładania lub prowadzenia  działalności rolniczej oraz działalności związanej z rolnictwem.

Zachęcamy rolników do wypełnienia ankiety, pomoże to w opracowaniu listy niezbędnych do wprowadzenia zmian w obowiązujących procedurach lub prawie, które pozwolą zrealizować zakładany cel projektu, w tym również wprowadzą ułatwienia dla małych i średnich gospodarstw rolnych w Polsce.

Propozycje zmian można składać do 31 marca 2022 r. za pomocą formularza ankiety.
https://www.webankieta.pl/ankieta/696712/radyklane-uproszczenia-dla-rolnikow.html

Wypełnienie formularza ankiety jest dobrowolne i anonimowe.

Przejdź do - Ostrzeżenia meteorologiczne - oblodzenie

Ostrzeżenia meteorologiczne - oblodzenie

17 stycznia 2022

Ważność: od godz. 12:00 dnia 17.01.2022 do godz. 09:00 dnia 18.01.2022
Przebieg: Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem oraz mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -2°C, temperatura minimalna przy gruncie około -4°C. Ujemna temperatura powietrza utrzyma się również lokalnie w dzień 18.01.2022.
Prawdopodobieństwo: 70%

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-05-29
Data publikacji:2015-05-29
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:98541