Jesteś tutaj: Start / Spis Rolny 2020

Spis Rolny 2020

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Powszechny Spis Rolny 2020. Raport z wyników.

Powszechny Spis Rolny 2020. Raport z wyników.

27 sierpnia 2021

Urząd Statystyczny w Lublinie, z przyjemnością informuje, że opublikowane zostało pierwsze opracowanie zawierające wyniki ubiegłorocznego spisu rolnego „Powszechny Spis Rolny 2020. Raport z wyników”. Publikacja zawiera podsumowanie wstępnych wyników PSR 2020 w zakresie podstawowych informacji dotyczących użytkowania gruntów, powierzchni zasiewów, pogłowia zwierząt gospodarskich, środków produkcji oraz struktury dochodów gospodarstw domowych z użytkownikiem gospodarstwa indywidualnego. Dostępna jest ona na stronie Głównego Urzędu Statystycznego pod adresem https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/rolnictwo-lesnictwo/psr-2020/powszechny-spis-rolny-2020-raport-z-wynikow,4,1.html.

Czytaj więcej o: Powszechny Spis Rolny 2020. Raport z wyników.
Przejdź do - Powszechny Spis Rolny 2020 dobiega końca

Powszechny Spis Rolny 2020 dobiega końca

30 listopada 2020

Przypominamy, że do 30 listopada prowadzony jest Powszechny Spis Rolny. Najłatwiej i najbezpieczniej dokonać spisu samodzielnie przez Internet. 

Spisać się można samodzielnie na dwa sposoby:

  • poprzez formularz internetowy dostępny wraz z instrukcją do logowania na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego pod adresem: https://spisrolny.gov.pl ,
  • telefonicznie, kontaktując się z infolinią statystyczną pod nr tel. 22 279 99 99.

Z rolnikami, którzy nie spiszą się samodzielnie, skontaktują się rachmistrzowie spisowi, w celu przeprowadzenia spisu w formie wywiadu telefonicznego.

  • W razie wątpliwości tożsamość rachmistrza można potwierdzić:
    - na infolinii spisowej pod numerem 22 279 99 99
    - w aplikacji dostępnej TUTAJ
Czytaj więcej o: Powszechny Spis Rolny 2020 dobiega końca

Numer telefonu i e-mail do Urzędu Statystycznego w Lublinie - Spis Rolny 2020

26 listopada 2020

Rolniku chcesz się spisać przez telefon to wyślij SMS do Urzędu Statystycznego w Lublinie z numerem swojego gospodarstwa rolnego tel. 571506060 lub napisz e-mail i podaj swój numer telefonu oraz numer gospodarstwa rolnego to oddzwonimy do Ciebie e-mail: RolnyLublin@stat.gov.pl 

Przejdź do - Konkurs „Spisowe rebusy językowe” na profilu Urzędu Statystycznego w Lublinie na Facebooku

Konkurs „Spisowe rebusy językowe” na profilu Urzędu Statystycznego w Lublinie na Facebooku

25 listopada 2020

Urząd Statystyczny w Lublinie zaprasza wszystkich użytkowników Facebooka do udziału w konkursie „Spisowe rebusy językowe”.

Konkurs będzie składał się z serii pojedynczych zadań – rebusów – publikowanych na profilu Urzędu Statystycznego w Lublinie na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/UrzadStatystycznyLublin

Po opublikowaniu każdego z zadań osoba chcąca wziąć udział w konkursie musi polubić nasz profil oraz przesłać nam odpowiedź w wiadomości e-mail na adres: PSR2020LublinEnglish@stat.gov.pl

W tytule wiadomości należy wpisać „Rebus nr …” (podając numer rebusu). Pięć pierwszych osób, które prześlą prawidłowe rozwiązanie danego rebusu otrzyma zestaw gadżetów spisowych.

Konkurs trwa do końca bieżącego miesiąca.

Czytaj więcej o: Konkurs „Spisowe rebusy językowe” na profilu Urzędu Statystycznego w Lublinie na Facebooku
Przejdź do - PSR 2020 - Udostępnianie informacji statystycznych ze spisów powszechnych

PSR 2020 - Udostępnianie informacji statystycznych ze spisów powszechnych

19 listopada 2020

Urząd Statystyczny w Lublinie przekazuje prezentację o udostępnianiu informacji statystycznych ze spisów powszechnych. Wyniki spisu rolnego są jednym z najważniejszych źródeł danych, które pozwala dokładnie scharakteryzować polskie rolnictwo. Dostarczają informacji na potrzeby Wspólnej Polityki Rolnej, w tym do negocjacji w ramach UE rodzaju i wielkości dopłat dla rolnictwa i obszarów wiejskich, a także pokazują zmiany, jakie zaszły na przestrzeni lat 2010-2020.

Obowiązek realizacji spisów nakłada na państwa członkowskie UE rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady, oraz wynika on z rekomendacji FAO, zawartych w dokumencie pn. Światowy program spisów rolnych rundy 2020 r. W państwach członkowskich ONZ pełne badanie realizowane jest raz na 10 lat i obejmuje wszystkie gospodarstwa rolne.

Czytaj więcej o: PSR 2020 - Udostępnianie informacji statystycznych ze spisów powszechnych
Przejdź do - Konkurs Prezesa GUS na gminę o najwyższym odsetku spisanych gospodarstw rolnych w kanale samospisu

Konkurs Prezesa GUS na gminę o najwyższym odsetku spisanych gospodarstw rolnych w kanale samospisu

19 listopada 2020

Uprzejmie informuję, że Główny Urząd Statystyczny realizuje Konkurs na gminę o najwyższym odsetku spisanych gospodarstw rolnych w kanale samospisu w ramach działań promocyjnych na rzecz Powszechnego Spisu Rolnego. Uczestnikami konkursu mogą być gminy na terenie, których znajdują się gospodarstwa rolne objęte Powszechnym Spisem Rolnym w 2020 r., a ich użytkownicy dokonają samospisu internetowego w okresie od 1 września do 30 listopada 2020 r.
Zgłoszenia przyjmowane są do 25 listopada br. Wszystkie informacje, w tym Regulamin oraz adresy na jakie należy wysłać zgłoszenie, dostępne są: www.spisrolny.gov.pl. Koordynatorami konkursu na terenie województw są Urzędy Statystyczne.

Czytaj więcej o: Konkurs Prezesa GUS na gminę o najwyższym odsetku spisanych gospodarstw rolnych w kanale samospisu

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-06-10
Data publikacji:2020-06-10
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Małgorzata Romańczuk
Liczba odwiedzin:10488