Katarzyna Cur

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
1 czerwca 2015

1. Dziedzina: malarstwo, rysunek i monotypia

2. Siedziba, adres kontaktowy: Leszkowice, 21-102 Ostrówek, e-mail: katarzyna9cur5@gmail.com

3. Informacje o twórcy/wykonawcy – data rozpoczęcia twórczości, historia powstania nazwy, przebieg działalności w latach, charakterystyka:

Kasia jest uczennicą prywatnej Szkoły Rysunku i Malarstwa „Kotela” w Lublinie. Od dziecka ciągnęło ją do rysowania, jednak swoją prawdziwą przygodę ze sztuką zaczęła ponad 3 lata temu, po rozmowie z ciocią, która zachęciła ją do zapisania się na zajęcia artystyczne. W szczególności interesuje się rysunkiem i malarstwem, ale także różnymi innymi technikami. Jej prace malarskie przedstawiają głównie martwą naturą, krajobrazy (najczęściej są to miejsca, które sama odwiedziła i sfotografowała w celu stworzenia pracy, jak również prace stworzone na plenerach organizowanych przez szkołę „Kotela”). Posiada też prace malarskie postaci malowanych z tzn. ”natury” ( model pozujący). Malując posługuje się farbami akrylowymi oraz pastelami olejnymi.
Z racji tego, iż maluje od kilku lat czerpie inspiracje z twórczości impresjonistów, głównym wzorcem są prace Paula Cezannei Clauda Moneta, jak również polskiej impresjonistki Olgi Boznańskiej. Natomiast w rysunku używa m.in. ołówka, tuszu, sepii oraz węgla. Rysunkowe prace przedstawiają głównie studium postaci. W jej zbiorach znajdują się martwe natury, krajobrazy wykonane w technice rysunkowej. Od niedawna na zajęciach poznała technikę graficzną, jaką jest monotypia. Tworząc takowe prace wykorzystuje własnoręcznie zrobione zdjęcia podczas podróży. W jej zbiorach znajduje się około 50 prac różnych technik, na których doskonale widoczny jest postęp, jaki uczyniła przez te 3 lata na zajęciach. W przyszłości chciałaby studiować grafikę na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Obecnie zajmuje się przygotowywaniem portfolia
z pracami, które będą pierwszym krokiem do spełnienia marzenia, jakim są studia na ASP.  

4. Osiągnięcia, nagrody, sukcesy:

 Wygrana w konkursie na projekt logo międzynarodowego projektu „Comenius” – European Teens Speaking Through The Art.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-06-01
Data publikacji:2015-06-01
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:7720