Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do -  Wytyczne co do sposobu postępowania z odpadami styropianu

Wytyczne co do sposobu postępowania z odpadami styropianu

9 sierpnia 2022

Czy brudna styropianowa tacka po jedzeniu to to samo, co resztka płyt pozostałych po ociepleniu domu? To pytanie nabiera naprawdę wielkiego znaczenia, gdy zastanawiamy się, gdzie wyrzucić styropian. Odpowiedź jest prosta (nie, to nie to samo) i pociąga za sobą bardziej skomplikowane konsekwencje: musimy znać te różnice, by wiedzieć, jak traktować odpady styropianowe.

Czytaj więcej o: Wytyczne co do sposobu postępowania z odpadami styropianu
Przejdź do - Awaria ujęcia wody w miejscowości Dębica

Awaria ujęcia wody w miejscowości Dębica

9 sierpnia 2022

Drodzy mieszkańcy!

W związku z awarią ujęcia wody w miejscowości Dębica, woda dla mieszkańców miejscowości: Tarkawica, Dębica, Babczyzna, Zawada, Jeleń oraz Żurawiniec-Kolonia jest dostarczana z ujęcia wody w Ostrówku-Kolonii. Podczas dostarczania wody w sposób awaryjny mogą się pogorszyć jej właściwości organoleptyczne, za które z góry przepraszamy.

Prosimy o wykorzystywanie wody wyłącznie do celów bytowych i powstrzymywanie się od podlewania ogrodów, trawników itp. Ograniczenia zużycia zapewni odpowiednie ciśnienie wody w sieci i nie spowoduje przerw w jej dostawie.

 

Korzystajmy z wody w sposób odpowiedzialny !!!

Przejdź do - Zwrot podatku akcyzowego 2022

Zwrot podatku akcyzowego 2022

8 sierpnia 2022

Każdy ROLNIK, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT.

  • w terminie od 1 lutego 2022 r. do 28 lutego 2022 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2021 r. do 31 stycznia 2022 r.,
  • w terminie od 1 sierpnia 2022 r. do 31 sierpnia 2022 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2022 r. do 31 lipca 2022 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2022 r.

Limit zwrotu podatku w 2022 r. wynosi: 110,00 zł * ilość ha użytków rolnych oraz 40,00 zł * średnia roczna liczba dużych jednostek przeliczeniowych bydła.

Czytaj więcej o: Zwrot podatku akcyzowego 2022
Przejdź do - Szkolenia eksperckie dla Podmiotów Ekonomii Społecznej

Szkolenia eksperckie dla Podmiotów Ekonomii Społecznej

4 sierpnia 2022

Podlaska Federacja Organizacji Pozarządowych w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Europartner Akademicki Klub Integracji Europejskiej oraz Fundacją Biznes i Prawo zapraszają do wzięcia udziału w projekcie Szkolenia eksperckie dla Podmiotów Ekonomii Społecznej z zakresu zamówień publicznych w województwie podlaskim, warmińsko-mazurskim, lubelskim, mazowieckim i łódzkim. 

Udział w Projekcie oraz wszelkie wsparcie jest zupełnie bezpłatne

Czytaj więcej o: Szkolenia eksperckie dla Podmiotów Ekonomii Społecznej
Przejdź do - Ostrzeżenie meteorologiczne - Upał

Ostrzeżenie meteorologiczne - Upał

4 sierpnia 2022

Ważność: od godz. 13:00 dnia 04.08.2022 do godz. 20:00 dnia 05.08.2022
Przebieg: Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 14°C do 17°C.
Prawdopodobieństwo: 80%

Przejdź do - Mistrzostwa Województwa Lubleksiego w Kolarstwie Szosowym - Kulików 2022

Mistrzostwa Województwa Lubleksiego w Kolarstwie Szosowym - Kulików 2022

3 sierpnia 2022

Wójt Gminy Sułów zaprasza na: Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w kolarstwie szosowym. Odbędą się one w  ten weekend 6-7 sierpnia 2022 r. w Kulikowie, gm. Sułów, pow. zamojski.

Przejdź do - JEŚLI CHCESZ MIEĆ WPŁYW NA TO JAK BĘDZIE SIĘ ŻYŁO W TWOJEJ GMINIE PRZYJDŹ NA SPOTKANIE

JEŚLI CHCESZ MIEĆ WPŁYW NA TO JAK BĘDZIE SIĘ ŻYŁO W TWOJEJ GMINIE PRZYJDŹ NA SPOTKANIE

2 sierpnia 2022
  • 8 sierpnia 2022 r. (poniedziałek), godz. 9.00 – Ostrówek, Ostrówek-Kolonia 32 (budynek Urzędu Gminy w Ostrówku)

Lokalna Grupa Działania „Doliną Wieprza i Leśnym Szlakiem” rozpoczęła prace nad nową Lokalną Strategią Rozwoju (LSR) na lata 2023-2027.

Strategia będzie przygotowywana i realizowana na obszarze 10 gmin: Abramów, Firlej, Lubartów, Michów, Jeziorzany, Kamionka, Kock, Niedźwiada, Ostrówek i Serniki, na których była wdrażana dotychczasowa Lokalna Strategia Rozwoju w poprzednim okresie programowania. Dokument ten będzie m.in. wytyczał kierunki działań LGD oraz możliwości wsparcia inicjatyw lokalnych przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, jednostek sektora publicznego i mieszkańców z obszarów gmin, które należą do  Stowarzyszenia LGD.

Czytaj więcej o: JEŚLI CHCESZ MIEĆ WPŁYW NA TO JAK BĘDZIE SIĘ ŻYŁO W TWOJEJ GMINIE PRZYJDŹ NA SPOTKANIE
Przejdź do - Informacja

Informacja

29 lipca 2022

Informacja w języku angielskim i języku ukraińskim z kodami QR dla wysiedleńców z Ukrainy w celu pobrania materiałów na temat ochrony czasowej udzielanej w Polsce. Materiały zostały opracowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w porozumieniu z innymi resortami oraz EUAA.

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-05-29
Data publikacji:2015-05-29
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:113814