Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Życzenia Wielkanocne

18 kwietnia 2019

Przejdź do - Przygarnij psa

Przygarnij psa

16 kwietnia 2019

W miejscowości Cegielnia błąka się bezpański pies. Miły, sympatyczny piesek szuka domu. Zwierzę zostało zaszczepione i odrobaczone. Osoby zainteresowane przygarnięciem pociesznego burka prosimy o kontakt pod nr tel. 81 85 62 780.

Przejdź do - Rozstrzygnięcie konkursu "Najpiękniejsza Palma Wielkanocna 2019 r."

Rozstrzygnięcie konkursu "Najpiękniejsza Palma Wielkanocna 2019 r."

15 kwietnia 2019

Tradycyjnie w Niedzielę Palmową w Kościele parafialnym pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Ostrówku odbył się Gminny Konkurs na „Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną 2019 roku”. Uroczysta procesja i poświęcenie palm odbyło się przed mszą św. W barwnym korowodzie uczestniczyli mieszkańcy, którzy przynieśli ze sobą piękne i kolorowe palmy. Organizatorem konkursu był Proboszcz Parafii  ks. Henryk Zdybel oraz Wójt Gminy Ostrówek Tomasz Piecak.

Czytaj więcej o: Rozstrzygnięcie konkursu "Najpiękniejsza Palma Wielkanocna 2019 r."
Przejdź do - Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lubartowie

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lubartowie

11 kwietnia 2019

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lubartowie w związku ze zbliżającym się sezonem zbioru owoców i warzyw przypomina rolnikom - producentom produkcji pierwotnej, podmiotom prowadzącym punkty skupu owoców i warzyw oraz właścicielom zakładów przetwórstwa owocowo-warzywnego główne obowiązki i wymagania prawa żywnościowego, które muszą zostać spełnione na każdym z etapów produkcji aby wyprodukować bezpieczne dla zdrowia ludzi owoce i warzywa.

Czytaj więcej o: Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lubartowie
Przejdź do - Informacja o podjęciu uchwały przez Zarząd LGD “Doliną Wieprza i Leśnym Szlakiem" o konsultacjach dotyczących aktualizacji Lokalnej Strategii Rozwoju

Informacja o podjęciu uchwały przez Zarząd LGD “Doliną Wieprza i Leśnym Szlakiem" o konsultacjach dotyczących aktualizacji Lokalnej Strategii Rozwoju

10 kwietnia 2019

Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Doliną Wieprza i Leśnym Szlakiem” informuje wszystkich mieszkańców terenu Lokalnej Grupy Działania, że podjął uchwałę: w sprawie: przystąpienia do procedury konsultacji zmian w Lokalnej Strategii Rozwoju LGD „Doliną Wieprza i Leśnym Szlakiem” na lata 2016 – 2022 w zakresie przedsięwzięć, wskaźników, zmian w planie działania i budżecie wynikających z ubiegania się przez LGD o zwiększenie środków finansowych na wsparcie realizacji operacji w ramach LSR.

Uwagi można zgłaszać do dnia 26 kwietnia 2019 roku.

Czytaj więcej o: Informacja o podjęciu uchwały przez Zarząd LGD “Doliną Wieprza i Leśnym Szlakiem" o konsultacjach dotyczących aktualizacji Lokalnej Strategii Rozwoju
Przejdź do - Uczniowie klasy III Gimnazjum w Ostrówku z wizytą w Urzędzie Gminy w Ostrówku.

Uczniowie klasy III Gimnazjum w Ostrówku z wizytą w Urzędzie Gminy w Ostrówku.

1 kwietnia 2019

W dniu 1 kwietnia 2019 r. w Urzędzie Gminy w Ostrówku odbyło się spotkanie Wójta Gminy Ostrówek Pana Tomasza Piecaka z uczniami III klasy Gimnazjum w Ostrówku.

Justyna Budzyńska
Czytaj więcej o: Uczniowie klasy III Gimnazjum w Ostrówku z wizytą w Urzędzie Gminy w Ostrówku.

Informacja od Wojewody Lubelskiego dot. wizyty Bus-a „Nowa Piątka” w naszej Gminie.

28 marca 2019

Szanowny Panie Wójcie

uprzejmie informuję, że w związku z inauguracją nowego planu rządu, tzw. „Nowej Piątki” w Państwa gminie pojawią się przedstawiciele Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka w celu konsultacji z mieszkańcami oraz wyboru najlepszych rozwiązań dla planowanych przez rząd działań. Wizyta Bus-a „Nowa Piątka” w waszej gminie zaplanowana jest na 28 marca 2019 r., ok. godz. 13.00. Przyjeżdżamy do mieszkańców gminy żeby komunikować, informować o nowych propozycjach rządu.

Czytaj więcej o: Informacja od Wojewody Lubelskiego dot. wizyty Bus-a „Nowa Piątka” w naszej Gminie.
Przejdź do - Zaproszenie do udziału w konkursie na Najpiękniejszą Pisankę i Palmę Wielkanocną

Zaproszenie do udziału w konkursie na Najpiękniejszą Pisankę i Palmę Wielkanocną

27 marca 2019

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego i Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie ogłosiły konkurs mający na celu ocalenie od zapomnienia dawnych zwyczajów świątecznych oraz propagowanie obrzędowości ludowej, folkloru i tradycji, do której należy właśnie własnoręczne tworzenie palm i pisanek.

Ustalono 3 kategorie konkursowe:
- pisanka wielkanocna wykonana techniką tradycyjną,
- pisanka wielkanocna wykonana techniką współczesną,
- palma wielkanocna wykonana techniką dowolną.

Czytaj więcej o: Zaproszenie do udziału w konkursie na Najpiękniejszą Pisankę i Palmę Wielkanocną

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-05-29
Data publikacji:2015-05-29
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:59221