Jednogłośne absolutorium dla Wójta Gminy Ostrówek
Podczas XXII sesji Rady Gminy Ostrówek, która odbyła się 19 czerwca 2026 roku Radni udzielili Wójtowi Gminy - Panu Markowi Baranowi wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2025 rok.
Decyzję o udzieleniu Wotum zaufania poprzedziło zapoznanie z Raportem o stanie Gminy Ostrówek za 2025 rok, przedstawione przez Wójta Gminy, który zaprezentował najważniejsze informacje, zawarte w raporcie podsumowującym działalność samorządu w minionym roku. Wójt wyraził słowa podziękowania, kierownikom referatów i jednostek organizacyjnych oraz wszystkim pracownikom Urzędu za przygotowanie tego dokumentu, oraz podkreślił, że raport pozwala mieszkańcom lepiej poznać działania realizowane przez gminę.
W dalszej części obrad Radni jednogłośnie podjęli uchwały w sprawie sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Gminy Ostrówek za 2025 rok, a także w sprawie absolutorium dla Wójta Gminy Ostrówek z tytułu wykonania budżetu za 2025.
Udzielenie absolutorium jest potwierdzeniem, że środki publiczne były wydatkowane w sposób odpowiedzialny, a zaplanowane zadania zostały skutecznie zrealizowane - podsumowała jedna z radnych.
Po zakończeniu procedury absolutoryjnej, Pan Marek Baran - Wójt Gminy podziękował Radnym Gminy za współpracę oraz podejmowanie rozsądnych decyzji. Szczególne słowa uznania skierował do Pani Małgorzaty Karasek – Skarbnika Gminy Ostrówek, wręczając jej kwiaty. Podziękowania otrzymali również pracownicy Urzędu Gminy Ostrówek, kierownicy jednostek organizacyjnych, dyrektorzy szkół oraz wszyscy sołtysi.


