NSP 2021 - W kwietniu spis wyłącznie zdalnie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
12 kwietnia 2021

Główny Urząd Statystyczny informuje, że podstawową metodą spisu jest samospis internetowy poprzez formularz spisowy dostępny na stronie spis.gov.pl.

Każda z osób podlegających spisowi może skorzystać ze spisu „na żądanie” - wystarczy zadzwonić na Infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99. Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00, z wyłączeniem świąt i dni ustawowo wolnych.

Jeżeli ktoś nie ma komputera, dostępu do Internetu lub potrzebuje pomocy by się spisać, będzie mógł skorzystać  bezpłatnie  z udostępnionego na terenie gminy lub w Urzędzie Statystycznym w Lublinie i jego Oddziałach pomieszczenia ze stanowiskiem komputerowym umożliwiającym przeprowadzenie samospisu. Taka forma spisu będzie możliwa tylko w przypadku gdy sytuacja epidemiczna na to pozwoli.

Samospis internetowy  trwa od 1 kwietnia do 30 września br. Z osobami, które nie spiszą się samodzielnie przez Internet lub infolinię do 3 maja, dopiero od 4 maja br. sukcesywnie będą  kontaktować się rachmistrze, aby zrealizować spis w formie wywiadu telefonicznego.

Jak rozpoznać rachmistrza i upewnić się, że przez telefon nie kontaktuje się z nami oszust. Wszyscy rachmistrzowie mają unikalne numery identyfikatorów. Poza tym rachmistrza możemy sprawdzić. Jak sobie w takiej sytuacji poradzić? Podany przez rachmistrza numer identyfikatora oraz imię i nazwisko można zweryfikować na stronie internetowej GUS. – Jeżeli ktoś się obawia, może spisać się samodzielnie przez internet bądź zadzwonić na infolinię spisu. Oszusta może zdradzić również pytanie, które będzie chciał zadać. WAŻNE! w spisie powszechnym na pewno nie będzie pytań o zarobki, majątek, numer konta, PIN do karty czy dane logowania do bankowości internetowej. Co więcej, rachmistrz na pewno nie zadzwoni przed 4 maja.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-04-12
Data publikacji:2021-04-12
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Małgorzata Romańczuk
Liczba odwiedzin:125