Informacja Wojewody Lubelskiego z dnia 28 grudnia 2020 r.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
29 grudnia 2020

Na podstawie art. 46 ust. 6 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2020 r. poz. 1845, z późn. zm.) Wojewoda Lubelski informuje, że z dniem 28 grudnia 2020 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 27 grudnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 2353), wskazujące nowe uregulowania, ograniczenia, obowiązki i nakazy w związku ze stanem epidemii wywołanym zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.

W wyżej wymienionym rozporządzeniu zmieniającym wprowadzono następujące zmiany:
- rozszerzono katalog podmiotów objętych zakazem prowadzenia działalności (do dnia 17 stycznia 2021 r.) – zakaz objął działalność związaną z eksploatacją automatów do gier hazardowych na monety oraz kasyn, z wyjątkiem kasyn internetowych;
- rozszerzono grupę osób uprawnionych do korzystania z usług hotelowych w stanie epidemii oraz wskazano dokumenty potwierdzające okoliczności będące podstawą do korzystania z ww. uprawnienia;
- uchylono obligatoryjność zasady pracy zdalnej w urzędach administracji publicznej oraz jednostkach organizacyjnych wykonujących zadania o charakterze publicznym – decyzję o rodzaju i formie wprowadzonych ograniczeń w ich działaniu pozostawiono dyrektorom generalnym urzędów oraz osobom kierującym jednostką organizacyjną.

Pozostałe przepisy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 2316) pozostają bez zmian i są obowiązujące.

 

WOJEWODA LUBELSKI
/-/ Lech Sprawka

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Informacja Wojewody Lubelskiego

    Informacja Wojewody Lubelskiego

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-12-29
Data publikacji:2020-12-29
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Małgorzata Romańczuk
Liczba odwiedzin:104