Budowa sieci światłowodowej na terenie Gminy Ostrówek

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
23 listopada 2020

      W związku z licznymi pytaniami, jakie pojawiają się w ostatnim czasie, dotyczącymi budowy sieci światłowodowej na terenie naszej gminy przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące niniejszej inwestycji. Program Operacyjny Polska Cyfrowa to projekt, którego celem jest wyeliminowanie terytorialnych różnic w dostępie do szerokopasmowego Internetu. 

W ostatnim czasie wiele osób przekonało się, jak ważny jest dostęp do szerokopasmowego Internetu. Niestety w wielu miejscach w naszym kraju mieszkańcy nadal nie mogą korzystać z nowoczesnych usług cyfrowych. Sytuacja ta ulegnie jednak niebawem zmianie i możliwość korzystania z usług światłowodowych uzyskają mieszkańcy 7 województw w całym kraju.

Dzięki temu projektowi mieszkańcy ponad pół miliona gospodarstw domowych uzyskają dostęp do szybkiego i niezawodnego Internetu światłowodowego. Inwestycja ta swoim zasięgiem obejmie łącznie 58 powiatów i blisko 420 gmin w Polsce. Z możliwości szybkiego Internetu będzie mogło również korzystać aż 2 tysiące jednostek oświatowych. Co więcej, wybudowana infrastruktura będzie miała charakter otwarty, co oznacza jeszcze większe możliwości dla mieszkańców. Swoje usługi będą na niej świadczyli zarówno lokalni, jak i ogólnopolscy dostawcy usług telekomunikacyjnych. Za jej udostępnienie odpowiadać będzie marka Fiberhost. Zakończenie projektu planowane jest na ostatni kwartał 2021 roku.

Projekt budowy sieci światłowodowej obejmie obszary, na których nigdy wcześniej nie było dostępu do Internetu szerokopasmowego. Ich mieszkańcy uzyskają więc dostęp do nowoczesnych i niezawodnych usług cyfrowych, których jakość nie jest zależna od warunków atmosferycznych.
Bez względu na pogodę, będą w stałym kontakcie z innymi, a wszystkie sprawy zarówno te zawodowe, jak i prywatne zrealizują online, szybko i sprawnie.

Zawieranie zgód na umieszczenie infrastruktury telekomunikacyjnej oraz inne zadania związane z projektowaniem i budową sieci w imieniu FIBEE realizuje generalny podwykonawca - firma Telekom Data Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.
        Prosimy Mieszkańców Naszej Gminy o wsparcie i pomoc w realizacji projektu, który pozwoli wyeliminować różnice w możliwościach dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach. Obecnie bardziej niż kiedykolwiek Internet jest istotną częścią współczesnego życia. Oznacza to, że gminy i ich mieszkańcy potrzebują nowoczesnej infrastruktury światłowodowej, aby uczestniczyć w dzisiejszej gospodarce cyfrowej, uzyskać dostęp do zasobów edukacyjnych czy komunikować się ze światem ultraszybko i niezawodnie.

Więcej informacji poniżej w Pliki do pobrania:

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Światłowód

    Światłowód

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-11-23
Data publikacji:2020-11-23
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Małgorzata Romańczuk
Liczba odwiedzin:264