Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie OSTRZEŻENIE%20O%20BURZACH%20Z%20GRADEM

Ostrzeżenie o burzach z gradem

23 maja 2019

Ważność: od godz. 13:00 dnia 23.05.2019 r. do godziny 24:00 dnia 23.05.2019 r.

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 25mm do 30mm, oraz porywami wiatru do 70km/h. Miejscami możliwy grad. 

Prawdopodobieństwo występowania zjawiska (%): 80%

Czytaj więcej o: Ostrzeżenie o burzach z gradem
Powiększ zdjęcie Punkty%20świadczenia%20nieodpłatnej%20pomocy%20prawnej%20oraz%20nieodpłatnego%20poradnictwa%20obywatelskiego

Punkty świadczenia nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego

21 maja 2019

Na podstawie znowelizowanej ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2019 r. poz.  294), na terenie Powiatu lubartowskiego funkcjonują punkty nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. Nieodpłatna pomoc prawna oraz nieodpłatne poradnictwo obywatelskie świadczone jest osobiście przez adwokata lub radcę prawnego, a w szczególnie uzasadnionych przypadkach, z ich upoważnienia, przez aplikanta adwokackiego lub aplikanta radcowskiego.

Czytaj więcej o: Punkty świadczenia nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego
Powiększ zdjęcie Mały%20Konkurs%20Recytatorski

XI Mały Konkurs Recytatorski

21 maja 2019

W dniu 16 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Dębicy odbył się Gminny Mały Konkurs Recytatorski. Poniżej prezentujemy wyniki konkursu oraz fotorelację z w/w wydarzenia.

Czytaj więcej o: XI Mały Konkurs Recytatorski
Powiększ zdjęcie Prawo%20do%20przedsiębiorczości%20–%20małe%20firmy,%20wielkie%20zmiany%20-%20plakat

Prawo do przedsiębiorczości – małe firmy, wielkie zmiany

17 maja 2019

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wspólnie z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości rusza z drugą edycją cyklu konferencji dla przedsiębiorców „Prawo do przedsiębiorczości – małe firmy, wielkie zmiany”. Podczas konferencji przedsiębiorcy będą mogli dowiedzieć się jak skorzystać z rozwiązań wprowadzonych przez Konstytucję Biznesu, Pakiet MŚP, Mały ZUS i wiele innych zmian dla firm, które w ostatnim czasie weszły w życie.

Już teraz można zapisać się na konferencję: http://prawodoprzedsiebiorczosci.parp.gov.pl/

Czytaj więcej o: Prawo do przedsiębiorczości – małe firmy, wielkie zmiany
Powiększ zdjęcie

Prace przygotowawcze związane z realizacja projektu polegającego na wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii z paneli fotowoltaicznych

16 maja 2019

Wójt Gminy Ostrówek zawiadamia Mieszkańców gminy, że przystąpiono do prac przygotowawczych związanych ze złożeniem wniosku, celem pozyskania środków finansowych na realizację projektu polegającego na wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii z paneli fotowoltaicznych na budynkach mieszkalnych lub innych, w ramach Osi Priorytetowej 4: Energia przyjazna środowisku, Działanie 4.1. Wsparcie wykorzystania OZE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014–2020

Czytaj więcej o: Prace przygotowawcze związane z realizacja projektu polegającego na wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii z paneli fotowoltaicznych
Powiększ zdjęcie

Komunikat

10 maja 2019

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Lublinie informuje o zasadach stosowania środków ochrony roślin w sposób bezpieczny dla pszczół.

Czytaj więcej o: Komunikat
Powiększ zdjęcie Poradnik%20Dobrej%20Praktyki%20Higienicznej

Poradnik dla Stowarzyszeń i Kół Gospodyń Wiejskich

9 maja 2019

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lubartowie w związku z wytycznymi Lubelskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Lublinie dotyczącymi upowszechniania i promowania podstawowych wymagań higieniczno–sanitarnych niezbędnych do wyprodukowania bezpiecznej żywności przekazuje dla Stowarzyszeń i Kół Gospodyń Wiejskich zajestrowanych na terenie naszej gminy Poradnik Dobrej Praktyki Higienicznej i Produkcyjnej przy produkcji żywności niezwierzęcego pochodzenia w warunkach domowych z wykorzystaniem surowców roślinnych z własnych upraw oraz w ramach rolniczego handlu detalicznego”. 

Czytaj więcej o: Poradnik dla Stowarzyszeń i Kół Gospodyń Wiejskich
Powiększ zdjęcie

Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Gminne Obchody Dnia Strażaka

8 maja 2019

3 maja przedstawiciele władz samorządowych  gminy, poczty sztandarowe, delegacje strażaków  jednostek OSP z terenu gminy Ostrówek, zaproszeni goście oraz mieszkańcy, wzięli udział w obchodach Uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Gminnych Obchodach Dnia Strażaka.

Piotr Siwek
Czytaj więcej o: Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Gminne Obchody Dnia Strażaka