„spoKREWnieni służbą” - ogólnopolska akcja honorowego oddawania krwi

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
28 lutego 2018

Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek zaprasza wszystkich mieszkańców województwa lubelskiego do aktywnego udziału w ogólnopolskiej akcji zbiórki krwi pod hasłem „spoKREWnieni służbą”.
Do akcji trwającej na terenie województwa lubelskiego w dn. 1-31 marca 2018 roku może przyłączyć się każdy z nas. Krew można oddać w siedzibie głównej oraz we wszystkich oddziałach terenowych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, a także podczas terenowych akcji poboru krwi organizowanych przez Centrum. Przy rejestracji trzeba podać hasło: spoKREWnieni służbą”.
 
Główna zbiórka krwi odbędzie się we wtorek, 20 marca 2018 roku w godzinach 8.30-14.00, w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie (ul. Spokojna 4).

Udział w zbiórce krwi może wziąć każdy pełnoletni mieszkaniec naszego województwa. Wszystkich chętnych wraz z dokumentem tożsamości zapraszamy do honorowego oddawania krwi w siedzibie Urzędu.

Akcja związana jest z dniem 1 marca, w którym obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Święto to zostało ustanowione na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego, którzy przelali krew w obronie niepodległości Polski.

Z okazji tych obchodów pracownicy administracji państwowej, służb, inspekcji i straży chcą złożyć im hołd oddając krew potrzebującym: chorym i ofiarom wypadków. Krew jest bezcennym darem w czasie pokoju, równie bezcennym jak ofiarna walka Żołnierzy Wyklętych o niepodległość. 

Takie wspólne działania mają dać poczucie wzajemnego wsparcia oraz integracji urzędników oraz służb wokół idei honorowego krwiodawstwa. Pamiętajmy o tym, że nasza krew jest bezcennym, często jedynym ratującym zdrowie i życie, darem!
 
Patronat nad ogólnopolską akcją honorowego oddawania krwi„spoKREWnieni służbą” objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Minister Obrony Narodowej.
 
Partnerem akcji jest Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.
 
Dołącz do Honorowego Oddawania Krwi. Podaj hasło spoKREWnieni służbą”.

 

PRZYDATNE INFORMACJE

Oddziały terenowe RCKiK w Lublinie:
http://www.rckik.lublin.pl/oddzia%C5%82y-terenowe.html 
Terenowe akcje poboru krwi:
http://www.rckik.lublin.pl/terenowe-akcje-poboru-krwi/ 
Informacje dla krwiodawców:
http://rckik.lublin.pl/kto-moze-zostac-krwiodawca.html 
Jak przygotować się do oddania krwi:
http://www.rckik.lublin.pl/jak-si%C4%99-przygotowa%C4%87-do-oddania-krwi.html 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie  „spoKREWnieni służbą” - ogólnopolska akcja honorowego oddawania krwi

    „spoKREWnieni służbą” - ogólnopolska akcja honorowego oddawania krwi

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-02-28
Data publikacji:2018-02-28
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Małgorzata Romańczuk
Liczba odwiedzin:632