Pracownia Buka - Igor Kaznowski

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
1 czerwca 2015

1. Dziedzina: rzemiosło artystyczne (ceramika, filc, decoupage, papier czerpany, witraż)

2. Siedziba, adres kontaktowy: Ostrówek-Kolonia, 21-102 Ostrówek, e-mail: pracowniabuka@gmail.com

3. Informacje o twórcy/wykonawcy – data rozpoczęcia twórczości, historia powstania nazwy, przebieg działalności w latach, charakterystyka:

Pracownia Buka od 2009 roku zajmuje się rzemiosłem artystycznym. Swoje umiejętności i wiedzę z zakresu rzemiosła zawdzięczają Ludowemu Uniwersytetowi Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej, którego są absolwentami. Zajmują się głównie prowadzeniem warsztatów rękodzielniczych z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, oraz warsztatów ze zorganizowanymi grupami kursantów.  Dziedziny rzemiosła, w jakich się poruszają to ceramika, filc, decoupage, papier czerpany, witraż. Najbardziej efektywna jest dla nich praca z ceramiką. Produkują wysokiej, jakości kubeczki ceramiczne, filiżanki, misy, skarbonki, szkatułki i biżuterię, a także gry ceramiczne: szachy i rodzinne domino. Ponadto przyjmują zlecenia na zamówienie.

4. Osiągnięcia, nagrody, sukcesy:

Pracownia Buka swoje prace prezentuje na wystawach i targach gminnych, powiatowych, wojewódzkich, jak i krajowych. Stałą ekspozycję pracowni można oglądać w Galerii Smolarnia w Wetlinie.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-06-01
Data publikacji:2015-06-01
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:1284